Fizykoterapia
Fizykoterapia koncentruje się na terapii urazów oraz redukcji bólu, a także na poprawie funkcjonalności ciała poprzez różnorodne metody, takie jak masaż tkanek głębokich czy elektroterapia. Zazwyczaj stanowi to pierwszy etap rehabilitacji, pomagając w złagodzeniu dolegliwości i przygotowując organizm do większego wysiłku.
Trening funkcjonalny z kolei koncentruje się na poprawie sprawności w codziennych czynnościach. Wykorzystuje ruchy, które są naturalne i pomagają w budowaniu siły, stabilności oraz elastyczności. Dzięki treningowi funkcjonalnemu pacjenci uczą się, jak prawidłowo poruszać się w różnych sytuacjach, co przekłada się na lepsze wyniki w życiu codziennym oraz mniejsze ryzyko kontuzji.
Fizykoterapia oraz trening funkcjonalny stanowią kluczowe elementy rehabilitacji i zwiększania sprawności fizycznej.
EFEKT
Omówienie postępów
i ustalenie dalszego planu działań.
zajęcia ruchowe
Przeprowadzenie sesji treningowej
z INDYWIDUALNYMI ćwiczeniami, pod okiem specjalisty.
FIZYKOTERAPIA
rehabilitacja
Zastosowanie odpowiednich zabiegów fizykoterapeutycznych, dostosowanych do potrzeb klienta.
WYWIAD
Wykonanie wywiadu
i oceny funkcjonalnej
w celu ustalenia najlepszych metod zabiegowych
i ćwiczeń.
Fizykoterapia i zajęcia ruchowe na jednej wizycie
schorzenia kończyn górnych (zapalenie kaletki, zwapnienia, zapalenie torebki stawowej, urazy więzadeł, urazy mięśni i ścięgien, schorzenia stożka rotatorów, zapalenie ścięgien (łokieć tenisisty, golfisty), zespół cieśni podbarkowej)
schorzenia kręgosłupa (cervicobrachialgia, kifoza, ból osteoporotyczny. rwa kulszowa, przepuklina krążka międzykręgowego, zapalenie korzeni nerwowych, ból odcinka szyjnego, ból odcinka piersiowego, ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa)
schorzenia kończyn dolnych (regeneracja po chirurgii protetycznej
i rekonstrukcyjnej, zapalenie kaletki, zapalenie ścięgien, zwapnienia, urazy więzadeł, zespoły usidlenia)
schorzenia ogólne (algodystrofia, dna moczanowa, migrena, zmiany zwyrodnieniowe stawów, fibromialgia, zespół przeciążeniowy mięśni, krwiak, urazy, stany zapalne, hiportofia, odwracalne urazy nerwów, neuropatia, ostopenia, pooperacyjna regeneracja tkanek, spastyczność, urazy sportowe).
Terapia ENF (Electro Neuro Feedback) polega na dostarczaniu uszkodzonym tkankom energii w takim stopniu, jaki jest wymagany w oparciu o przewodnictwo wykryte na skórze. Ta zmienna dawka ładunków elektrycznych odpowiada rzeczywistym potrzebom tkanki. Jest to zasadnicza różnica w porównaniu z konwencjonalnymi bodźcami, które przenoszą stałą energię, taką jak stymulacja elektryczna, ciepło, czy uderzenie.
Efekty terapii ENF są zauważalne już od pierwszej sesji zabiegowej.
Wskazania fala uderzeniowa:
wzmożone napięcie mięśni
zmiany przeciążeniowe i przewlekłe stany zapalne (stawu krzyżowo – biodrowego, mięśnia piszczelowego przedniego, ścięgna Achillesa, rozcięgna podeszwowego (bóle pięty), torebki stawu ramiennego, kaletki podbarkowej (bóle barku), kaletki podkrętarzowej)
entezopatie (mięśni przywodzicieli, mięśni kulszowo – goleniowych, kolano skoczka, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, mięśni stożka rotatorów, zwapnienia
w obrębie stawu barkowo-obojczykowego)
zwapnienia okołobarkowe
przykurcz Dupuytrena
zespół mięśnia gruszkowatego
krwiaki śródmięśniowe
kolano biegacza
zespół ciasnoty międzypowięziowej
brak zrostu i opóźniony zrost kości
aseptyczna martwica głowy kości udowej
hallux
Fala uderzeniowa to fala akustyczna o niewielkiej częstotliwości generowana mechanicznie przy użyciu specjalnej głowicy, która jest w stanie przeniknąć w głąb tkanek i dotrzeć bezpośrednio do miejsca, w którym powstał stan zapalny i w którym odczuwany jest ból. Stymuluje między innymi produkcję kolagenu, zmniejsza napięcie mięśni i pobudza cyrkulację krwi, co wspomaga proces regeneracji tkanek. Dodatkowo, usuwa z tkanek szkodliwe substancje, takie jak kwas mlekowy czy złogi wapnia. Można ją również stosować w medycynie estetycznej, ze względu na swoją zdolność do redukcji cellulitu i zmniejszania widoczności blizn.
Wskazania do terapii:
Choroby układu ruchu, takie jak dyskopatia, zespół cieśni nadgarstka, artroza stawów kolanowych, utrudniony zrost kostny (stany po złamaniach), zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów, fibromialgia, uszkodzenie chrząstki stawowej, zapalenie ścięgna Achillesa, uszkodzenie mięśni stożka rotatorów, osteoporoza, staw rzekomy, reumatoidalne zapalenie stawów, stany zapalne mięśni, bóle miednicze.
Rany i owrzodzenia, np. owrzodzenia podudzi w przebiegu cukrzycy, pooperacyjne stany zapalne, ból i obrzęk pooperacyjny, oparzenia.
Choroby układu nerwowego, m.in. polineuropatia cukrzycowa (ból
i parestezje), uszkodzenie nerwów, zaburzenia czynności nerwów czaszkowych i obwodowych, stan po udarze mózgu, stwardnienie rozsiane.
Schorzenia układu krwionośnego, np. w regeneracji po zawale mięśnia sercowego, zaburzeniach rytmu serca, chorobie niedokrwiennej serca, nadciśnieniu tętniczym.
Terapia bólu, występującego w związku z migrenami
i naczynioruchowymi bólami głowy.
Choroby skóry i tkanek miękkich, np. infekcje bakteryjne, bliznowce.
Choroby oczu, takie jak zanik nerwu wzrokowego, choroby infekcyjne rogówki.
Schorzenia układu pokarmowego, jak np. nadwrażliwość jelita grubego, przewlekłe zapalenie trzustki, biegunki i wzdęcia.
Osłabienia organizmu przywracając witalność.
Schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych, w szczególności poprzez złagodzenie dolegliwości i skrócenie okresu choroby.
Terapia polem magnetycznym ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i regeneracyjne. Magnetoterapia przynosi ulgę pacjentom wspierając proces gojenia ran i regeneracji tkanek. Działanie magnetoterapii na organizm opiera się o zastosowanie przebiegów o częstotliwości i natężeniu dostosowanym do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pozytywne działanie magnetoterapii na tkanki miękkie i tkankę kostną wykorzystywane jest w terapii bólu oraz przyspieszaniu procesu gojenia po zabiegach i operacjach ortopedycznych
Drenaż limfatyczny to bezbolesny i relaksujący zabieg, polegający na usprawnianiu krążenia limfy. Drenaż limfatyczny ma niezwykle pozytywny wpływ: pobudza układ krwionośny, pozwala pozbyć się toksyn, przywraca poprawny metabolizm, modeluje sylwetkę.
Wskazania do drenażu limfatycznego:
leczenie fizykalne stanów pourazowych,
profilaktyka niewydolności układu krążenia oraz układu limfatycznego,
schorzenia powodujące obrzęki,
niewydolność limfatyczna po mastektomii,
uczucie “ciężkich nóg”,
cellulit,
wysięki,
zapobieganie i profilaktyka w leczeniu otyłości i nadwagi,
przebyte choroby zakaźne (w celu wzmocnienia organizmu i usunięcia toksyn),
przyspieszenie absorpcji krwiaków czy siniaków poprzez stymulację mikrokrążenia.
Wskazania do TENS/EMS w rehabilitacji:
poprawa zdolności motorycznej,
reedukacja mięśni,
funkcjonalny trening nowych akcji siłowych,
redukcja bólu,
rehabilitacja osób z MDP uszkodzeniami w wyniku urazów czy wypadków skutkujących nieprawidłowym rozkładem napięcia mięśniowego.
Wskazania do TENS/EMS w sporcie:
osłabienie lokalnych mięśni,
słaba kontrola motoryczna,
obniżone napięcie mięśniowe,
rekonwalescencja po zabiegach operacyjnych i minimalizacja bólu,
chęć zwiększenia masy i objętości mięśni,
przeciwdziałanie zanikom mięśniowym,
poprawa parametrów siłowych,
regeneracja sportowa.
Stymulacja mięśni (EMS) pobudza nerwy motoryczne, co wiąże się ze skurczem mięśnia i pobraniem określonej dawki energii z okolicznych tkanek. W przypadku likwidacji dolegliwości bólowych stymuluje się nerwy czuciowe (TENS), co zwiększa syntezę endorfin oraz blokowanie impulsów bólowych przed dotarciem do układu nerwowego. W zależności od specyfiki zabiegu
i parametrów prądu, uzyskiwany jest efekt terapeutyczny w postaci redukcji bólu i obrzęków, rozluźnienia mięśni, pobudzenia przepływu krwi i limfy oraz poprawy przewodnictwa chemiczno-nerwowego.
NA SKRÓTY
KONTAKT
Lokalizacja
ul. Grzymały-Siedleckiego 14, 85-857 Bydgoszcz
(budynek b, pierwsze piętro, wejście od strony parkingu eurospar)
bioneurosports@interia.pl
kontakt@bioneurosports.pl
Rezerwacja wizyty
+48 731-544-600